• NEDEN DONDURULMUŞ GIDA ?

  NEDEN DONDURULMUŞ GIDA ?

  • Taze sebze ve meyveler hasat edildikten hemen sonra tüm besin değerlerinde minimum kayıpla, hijyenik şartlarda, ileri teknoloji kullanılarak dondurulduğu için taze sebze-meyveden daha tazedir.
  • Kullanım rahatlığı ile ayıklama ve yıkama zahmetinden kurtarır.
  • Dondurulmuş ürünler dört mevsim sofralarınızdadır.
  • Hasat, üretim ve dağıtım sırasında kontrol altına alınan hijyen standartları sayesinde, buzluktan ocağa kısa bir yolculuk yapan “dondurulmuş gıda”da pişirme öncesi kontaminasyon olasılığı çok düşüktür.
  • Saklama koşullarının doğru uygulanmasıyla “dondurulmuş gıda” tazeliğini çok uzun süre korumaktadır.

  Sonuç olarak para, zaman, enerji tasarrufu sağlayan, en iyi hammaddelerin seçilerek, en hijyenik koşullarda tüm besin değerleri korunarak, hiçbir katkı maddesi olmaksızın saklanabilen “dondurulmuş gıda” iyi bir çözümdür.

 • DONDURULMUŞ GIDA SAĞLIKLI MIDIR?

  DONDURULMUŞ GIDA SAĞLIKLI MIDIR?

  Yaş sebze evinize çoğu zaman 7-8 günde gelir ve bu sürede bozulmaya başlar. Dondurulmuş sebze, mevsiminde seçilip, toplandıktan sonra hemen dondurulur. Bu yüzden dondurulmuş sebzeler, aldığınız pek çok yaş sebzeden çok daha tazedir.

  Yaş sebze nakliye ve depolama sırasında besin değerini tüketmeye ve bozulmaya başlar; sebzenin vitamin değerleri azalır. Dondurulan sebzelerin ise vitamin ve mineral değerleri tamdır. Sebze, sürekli soğuk ortamda saklandığından vitaminlerini kaybetmez.

  DONDURULMUŞ SEBZE VE MEYVELER ÇOCUK BESLENMESI IÇIN UYGUNDUR

  Dondurulmuş sebze ve meyvelerde katkı maddesi ve kimyasallar kullanılmamaktadır. Ayrıca kontrollü tarım ile yetiştirilen ve mevsiminde toplanan sebze ve meyveler hormon içermemektedir; tarladan toplandıktan sonra çok kısa bir sürede dondurulduğu için, dondurulmuş sebze-meyve tazesinden daha tazedir. Bu nedenle dondurulmuş sebze ve meyveler, çocukların beslenmeleri için uygundur.

 • DONDURULMUŞ GIDALARDA KATKI MADDESI BULUNUR MU?

  DONDURULMUŞ GIDALARDA KATKI MADDESI BULUNUR MU?

  DONDURULMUŞ GIDALARDA KORUYUCU KATKI MADDESI BULUNMAZ.

  Normal şartlarda mikroorganizmalar tarafından sebze ve meyvelerin içerisinde bulunan besin kaynakları kullanılarak besinler bozulmaktadır. Ancak IQF işlemiyle, -18° C’ye düşen sıcaklık mikroorganizmaların gelişmesini ve üremesini önlediğinden, gıdaları hiçbir katkı maddesi kullanmadan dondurmak gıdaların içindeki bakteri faaliyetlerini durdurmaya yeterlidir bu nedenle dondurulmuş sebze-meyvelerde koruyucu katkı maddesi kullanılması gereksizdir.

 • Meydere Gıda Tesisleri

  Meydere Gıda Tesisleri

X